Forum o tematyce komputerowej

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.

#1 2007-12-16 11:15:48

Milosz95

ADMINISTRATOR

10367053
Call me!
Skąd: Paterek,Polska
Zarejestrowany: 2007-12-16
Posty: 29
Punktów :   

Wirus.robak koń trojański

Co to jest wirus?

Wirus to kod komputerowy dołączający się do programu lub pliku, dzięki czemu może rozprzestrzeniać się na inne komputery, infekując je. Wirusy mogą uszkadzać oprogramowanie, sprzęt i pliki.Podobnie jak ludzkie wirusy, które mogą być tak groźne jak Ebola lub łagodne jak jednodniowe przeziębienie, wirusy komputerowe mogą być co najwyżej lekko irytujące lub niezwykle destrukcyjne. Na szczęście prawdziwy wirus nie może się rozprzestrzeniać bez ludzkiego działania, takiego jak udostępnianie pliku lub wysyłanie wiadomości e-mail.

Co to jest robak?

Robak, podobnie jak wirus, jest zaprojektowany w sposób pozwalający mu na samodzielne kopiowanie się z jednego komputera na inny, ale realizuje to automatycznie, przejmując kontrolę nad funkcjami komputera, umożliwiającymi przesyłanie plików lub informacji. Robak, który znajdzie się w systemie użytkownika, może się samodzielnie rozsyłać. Największym zagrożeniem ze strony robaków jest ich zdolność do replikacji w ogromnym tempie. Robak może na przykład rozsyłać kopie siebie do wszystkich osób wymienionych w książce adresowej i ta sama operacja będzie miała miejsce na komputerach tych osób, co może spowodować efekt domina i w efekcie doprowadzić do ogromnego zwiększenia ruchu w sieci i spowolnienia sieci firmowych i całego Internetu. Pojawiające się nowe robaki rozprzestrzeniają się bardzo szybko, blokując sieci, przez co oczekiwanie na otwarcie strony sieci Web może wydłużyć się dwukrotnie.Ponieważ robaki nie potrzebują programu ani pliku nosiciela, mogą się dostać do systemu użytkownika, umożliwiając komuś zdalne przejęcie kontroli nad komputerem. Na przykład ostatnio robak MyDoom był napisany tak, aby otwierał „tylne drzwi” do zainfekowanego systemu i używał tego systemu do atakowania witryn sieci Web.


Co to jest koń trojański?

Tak jak mitologiczny koń trojański, pozornie podarunek, a w rzeczywistości kryjówka greckich żołnierzy, którzy opanowali Troję, współczesne konie trojańskie to programy komputerowe, które wydają się użyteczne, ale w istocie stanowią zagrożenie bezpieczeństwa i powodują wiele zniszczeń. Jeden z najnowszych koni trojańskich miał postać wiadomości e-mail zawierającej załącznik, który teoretycznie miał być aktualizacją zabezpieczeń firmy Microsoft, ale w rzeczywistości był wirusem próbującym wyłączyć oprogramowanie antywirusowe i zapory sieciowej.Konie trojańskie rozprzestrzeniają się w wyniku uruchomienia programu przez osobę, która uważa, że taki program pochodzi z rzetelnego źródła. Aby zapewnić lepszą ochronę użytkowników, firma Microsoft często wysyła biuletyny bezpieczeństwa za pośrednictwem poczty e-mail, ale te wiadomości nigdy nie zawierają załączników. Firma Microsoft publikuje wszystkie alerty wirusowe na stronach Biuletynów bezpieczeństwa (j.ang.) przed rozesłaniem ich do klientów za pośrednictwem poczty e-mail.

Konie trojańskie mogą się także znajdować wśród bezpłatnie pobieranych programów. Nigdy nie należy pobierać oprogramowania z niezaufanego źródła.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.akademiasarmatia.pun.pl sterownik sieci do samsunga glejak 4 stopnia forum minecraft jak wgrac skina www.zakonrycerzysolamnijski.pun.pl